Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Service Type | mushroom farm cooling |
| System Type | Air Cooling |
| Mushroom Variety | all kinds of mushroom |
| Cooling Capacity | customised |
| Growing Room Type | Climate Controlled Growing Room |
| Cooling Medium | Water |
| Service Duration | customised |
| Condenser Type | Air Cooled |
| Land Area | customised |
| Refrigerant | customised |
| Production Capacity | customised |
| Phase | single / three phase |
| Capacity | 40 |
| Usage/Application | Mushroom farm |
| Features | mushroom farm cooling for better growth |
| Application | Food Processing |
| Service Mode | On-site |
| Voltage | 240 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Automation Level | Fully Automatic |
| Structure Material | Stainless Steel |
| Frequency | 50hz |
| Weight | 40kg |
| Dimensions | 900 x 500 x 600 mm |
Our organization has achieved widespread recognition in providing Mushroom Cooling System Service. The rendered cooling system service is widely appreciated owing to perfect output and flawlessness. Together with this, our professionals have the experience of offering this cooling system service in the best possible way.
Additional Information: