Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Type | Misting |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Brand | vajraa |
| Power Consumption | 1hp to 2hp |
| Tank Capacity | customised |
| Power | 1.1kw |
| Voltage | 230v / 415v |
| System Type | Misting System |
| Pump Pressure | 100 bar |
| Pressure | 100bar |
| Material | Stainless Steel |
| Air Flow | 10000 CFM |
| Temperature Range | 10-15 °C |
| Fan Speed | 1400 RPM |
| Country of Origin | Made in India |
Vegetable mist cooling system.
our technical team designed quality mist for vegetable cooling
Additional Information: